2017/01/05

84/. #obzyjpelniazycia czyli Ambasadorka o.b.


Witajcie :)

Jakiś czas temu dostałam się do kampanii o.b. i mam przyjemność być ich Ambasadorką. Temat okresu jest zawsze omijany szerokim łukiem i każdy jakoś wstydzi się o nim rozmawiać, a przecież każda kobieta musi się z nim raz w miesiącu zmagać. Niektóre przechodzą go bezboleśnie, inne zaś cierpią przez wiele dni. Kampania o.b. ma na celu rozprawić się z mitami i lękami związanymi z mówieniem o kobiecości, higienie intymnej, okresie czy tamponach. Jako Ambasadorka chcę przekazać swoim siostrom, koleżankom czy znajomym, że miesiączka to nie powód do skrępowania, a część mojej/Twojej/naszej kobiecej wyjątkowości, tajemniczości i odrębności. Chcę Wam pokazać, że nawet podczas okresu możemy być aktywne, czuć się swobodnie i realizować swoje plany każdego dnia.Jako Ambasadorka otrzymałam pokaźną paczuszkę, a w niej:

- tampony o.b. ProComfort Mini

- tampony o.b. ProComfort Normal

- tampony o.b. ProComfort Night

- pudełeczko na tampony

- przewodnik

- i mnóstwo próbek do rozdania moim znajomym
W każdej próbce do przetestowania przez moje koleżanki znajdują się:

- dwa tampony ProComfort Mini

- i dwa tampony ProComfort NormalTampon, co to takiego?

Kochane zacznijmy od samego początku. Tampony o.b. zostały zaprojektowane już w 1950 roku przez niemiecką kobietę ginekolog. Poza swoją pracą była również zapaloną pływaczką, i chciała znaleźć coś co pozwoli jej uprawiać ten sport nawet podczas okresu. Zatem możemy stwierdzić, że tampony o.b. powstały z pasji i po to, by ułatwić nam kobietą życie w te trudne dni.

I co ważne tampony o.b. są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.

Tampony o.b. dostosowane są do naszych potrzeb w każdym dniu miesiączki. Dopasowują się do kształtu kobiecego ciała. Dzięki skręcanym rowkom Fluid-Lock płyn menstruacyjny, kierowany jest do wnętrza tamponu, dzięki czemu krew nie utlenia się i nie dochodzi do powstawania nieprzyjemnego zapachu, jednoczenie zapewniając niezawodną ochronę przed przeciekaniem. Mamy więc swobodę każdego dnia okresu niezależnie od tego co w danym dniu robimy. Możemy też czuć się bezpieczne, gdy zakładamy jasne ubrania, bo tampony o.b. są tak skonstruowane, by każda z nas nie musiała się ograniczać.

Dzięki jedwabiście gładkiej otoczce SilkTouch tampon łatwo się aplikuje. Jeśli jest on właściwie zaaplikowane to jest niewyczuwalny, niewidoczny i nie przesuwa się. Tampony są też nieduże i bardzo dyskretne, przez co możemy je nosić nawet w torebce, np. w takim pudełeczku
Rozmiary 

Używając tamponów musimy pamiętać by regularnie co 4-8 godzin je wymieniać. Jeśli używasz tamponu również w nocy, należy go założyć zaraz przed pójściem do łóżka, a zmienić tuż po przebudzeniu.

Tampony mogą używać już nawet nastolatki. Dla nich polecane są tampony mniejsze ProComfort Mini lub ProComfort Normal. Jeśli natomiast jesteś już starsza bądź zaczęłaś współżycie seksualne bez najmniejszych problemów możesz używać tamponów ProComfort Super i Super Plus.

Jak dobrać odpowiedni tampon?

Zaleca się, by tampon wybierać w zależności od obfitości krwawienia. Mit, że tampon dobiera się wzrostu czy wagi jest głęboko przesadzony :D Zazwyczaj w pierwszych dniach używamy tych bardziej chłonnych -  Super i Super Plus, zaś w kolejnych Normal i Mini. Na każdym opakowaniu możemy znaleźć informację w postaci kropelek jak bardzo chłonny jest dany tampon, im więcej tym bardziej chłonny.Więcej o rozmiarach możecie poczytać na stronie producenta  TUTAJ 

Moje Kochane polecam Wam również przeglądnąć dwa vlogi, na których jest wiele ciekawych i bardzo przydatnych informacji.

Pierwszy Yes!tem kobietą prowadzony jest przez Elę, która bez żadnego skrępowania opowiada o swoich doświadczeniach z dojrzewaniem i kobiecością. Na jej kanale znajdziecie informację jak dobrać odpowiedni tampon dla siebie, gdzie kupić, a także jak prawidłowo go zaaplikować. U Eli znajdziesz również kilka trików ubraniowych i makijażowych, a także jak zadbać o cerę.

Drugi Jestem Mamą prowadzony jest przez aktorkę Monikę Mrozowską, mamę trójki dzieci, w tym nastolatki. Monika opowiada jak pomóc nastoletnim córkom przejść przez okres dojrzewania.


Podsumowując

Tampony o.b. :
 • zapewniają niezawodną ochronę
 • są wyjątkowo chłonne
 • łatwo się je aplikuje
 • nie przeciekają – dobrze chronią przed plamami na ubraniach
 • są wygodne w użyciu
 • łatwo się je usuwa
 • dają poczucie czystości i świeżości
 • zapewniają komfort i swobodę podczas okresu
 • mają zróżnicowaną ofertę wielkości opakowań
 • mają chłonności dostosowane do obfitości krwawienia
 • mają przystępną cenę
 • są łatwo dostępne w sklepach czy w aptekach

Czy zatem skusisz się by przetestować je przy następnym okresie? Ja nie żałuję, bo wreszcie czuję się komfortowo nawet w te ciężkie dni :)

Pozdrawiam,
Małgorzata

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz